Yaşamkent Çocuk Terapisi

img

Çocuklar son derece hassas bireylerdir. Bulundukları yaş grubu etkisi ile yaşadıkları birçok şey onlara travmatik olay yaşatabilir. Bu yüzden çocuklarınızın yanında yüksek ses ile konuşmamaya dikkat edin. Onların sorunlarını çözme odaklı olun, onları dinleyin ve ne istediklerine önem verin çocuklar bu şekilde çok daha sağlıklı bir hayat sürebilirler.

Eğer çocuklarımızda birtakım sorunlar var ise, çocuklar içim bilişsel tedavi yöntemini uygulamakta fayda var. Anksiyete bozuklukları başta olmak üzere çocuklar da birçok problem olabilir.

Çocuklarda Meydana Gelen Bozukluklar

Çocuklar diğer yaş gruplarına oranla daha kırılgan olabilirler. Bu yüzden onları incitmemeye dikkat edin. Bakım yalnızca fiziksel bakım değildir. Yemek yedirmek, barınma ihtiyacını karşılamak, üzerini giydirmek gibi faaliyetler temel ihtiyaç olsa da psikoloji de son derece önemlidir.

Çocuklarda özellikle sosyal anksiyet bozukluk, travma sonrası stres bozukluğu, obsesif komplusasif bozukluk gibi birçok bozukluk meydana gelebilir. Bunları bir psikolog yardımı ile düzeltebilirsiniz. Bu konuda yaşamkent çocuk terapisi, düşün psikoloji alanında yardım almanız da fayda var.

Yaşamkent Çocuk Terapisi Nedir?

Çocuklar gelişimsel süreçleri boyunca bazı sorunlar yaşayabilirler. Özellikle 3 ve 6 yaş arasındaki bireyler yaşamış oldukları sorunları belli eder. Aile her zaman bu sorunları anlamayabilir. İşte bu esnada psikologlar devreye girer ve sorunun ne olduğunu anlamaya çalışarak çözüm bulmaya çalışır.

Sorunlara Karşı Çözüm

Çocuklarda 0 - 6 yaş aralığında birtakım psikolojik sorunlar meydana gelebilir. Aileler bu sorunları belli bir noktaya kadar anlar ancak bir süre sonra çözüm bulamaz ve bir pedagoga ihtiyaç duyulur. Pedagoglar terapi yaparak çözüm bulmaya çalışırlar.

Çocuk Terapisi Ve Çocuklar

Çocuklar doktorlardan ve beyaz önlüklerden çekinirler. Ancak pedagoglar çocuklar için her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüyor. Çocuk terapisi gerekli olduğu yerlerde oyun dahilinde bile olabiliyor. 0 - 6 yaş dönemlerinde sorun yaşayan çocuğun sorunu çözülmediği taktirde çocuğun hastalığı ilerleyebilir ya da başka sorunları da tetikleyebilir. Birey ergenlik çağından sonra erişkin olduğunda bu sorunlarla tekrar yüzleşebilir ve o zaman çözümü çok daha zor olabilir. Bu sebepten ötürü zamanında ve doğru teşhis yapılmalı.

Ankara Çocuk Terapisi hizmeti veren Düşün Psikoloji hakkında hemen arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

SİZİ ARAYALIM
X RANDEVU TALEP FORMU