Depremin Psikoloji Üzerine Etkileri

 

I. Uluslararası Deprem Sempozyumu Basın Bülteni

Düş’ün Psikoloji tarafından I. Uluslararası Deprem Sempozyumu 05 Şubat 2020 tarihinde düzenlendi. Sempozyuma konuşmacı olarak Japon Deprem Uzmanı Yoshinori Moriwaki ve Uzman Psikologlar katıldı.  Sempozyumda “Farklı Yönleriyle Deprem Psikolojisi ve Deprem Felaketlerini Önleme” konuları ele alındı.

Düşün Psikoloji’ de gerçekleşen sempozyuma bürokratlar, akademisyeneler, resmi ve özel kurumlardan üst düzey yöneticiler, Dünya Markalar Derneği, Dünya Yaşlılık Derneği, Anadolu Ajansı ile birlikte diğer basın yayın kuruluşları ve pek dinleyici katıldı.

Türkiye’de deprem gerçeğine, deprem psikolojisine ve önlemeye ilişkin uzmanlar tarafından yapılan sunumlarda toplumda depremin psikolojik etkileri hakkında bilgilendirme ve bilinçlendirme yapıldı.

Sempozyum etkinlikleri kapsamında deprem bölgesindeki aileler ile canlı yayın bağlantısı yapılarak duygularına ortak olundu ve kendilerinin kısa süre içerisinde ziyaret edileceği dile getirildi.

Son olarak Düşün Psikoloji Yönetim Kurulu Başkanı Başak Aslan Elazığ’da yaşanan depremin Düşün ailesi olarak etkilendiklerini deprem ve benzeri konularda pek çok sosyal sorumluluk projesi yürüttüklerini ve yürütmeye devam edeceklerini dile getirdi.

SİZİ ARAYALIM
X RANDEVU TALEP FORMU